Gotowe spółki a dotacje unijne

Coraz większa liczba przedsiębiorców, którzy mają w planach staranie się o otrzymanie dotacji ze środków Unii Europejskiej na rozkręcenie własnego biznesu decyduje się na zakup gotowej już spółki.

Bezapelacyjnie założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest procesem ciężkim, który może zająć nam okres od 1 do nawet 2 miesięcy. Kiedy nadarza się szansa na wzięcie udziału w ciekawym projekcie lub otrzymanie dofinansowania z Unii dla naszego interesu, często na decyzję potrzebujemy nie kilku miesięcy, a kilku dni. Właśnie wtedy w naszej głowie pojawia się myśl – „sprzedaż gotowych spółek to może właśnie to czego potrzebuję?”. Faktem jest, że nasza gotowa spółka, którą zakupujemy może zacząć funkcjonować już w dniu zakupy, co przekłada się na to, iż nie musimy przejmować się załatwianiem formalność, a co za tym idzie możemy od razu skupić się na pracy.

Dlaczego gotowe spółki świetnie nadają się by starać się o dotacje unijne?

Aby starać się o dofinansowanie musimy spełnić pewne kryteria, które są narzucane, takie jak na przykład:
* posiadanie siedziby firmy w konkretnym mieście lub województwie;
* to by firma istniała na rynku określony czas – są dotacje dla nowych firm, które powstały w okresie krótszym niż 12 miesięcy lub takie, które działają ponad rok;
* brak negatywnej historii księgowej i handlowej;
* w przypadku spółek istniejących wygenerowanie określonego obrotu lub dochodu w poprzednim roku obrachunkowym.

Pamiętajmy jeszcze o najistotniejszej kwestii: o uzyskanie dotacji nie mogą ubiegać się spółki w organizacji a jedynie podmioty w pełni ukształtowane pod względem prawnym i podatkowym.

Dlatego właśnie zakup gotowej spółki jest idealnym rozwiązaniem. Możemy wybierać spośród spółek “świeżych” jak i tych zarejestrowanych już jakiś czas temu, takich, które posiadają historię handlową lub posiadają siedzibę w dogodnym dla nas mieście.


31 października 2014

Comments are closed.